در این مقاله آموزشی با نحوه چسباندن انواع نگین بر روی پارچه آشنا می شویم در واقع به طور دقیق تر میخواهیم یاد بگیریم که برای چسباندن نگین از چه چسبی استفاده کنیم؟ چگونه بچسبانیم؟ جنس پارچه مهم است؟ آیا بعد از چسباندن پارچه را میتوان شستشو داد؟

برای پاسخ به سوالات با ما همراه باشید…

از دیر باز استفاده از لباس ها و پارچه های نگین دار و دارای زرق و برق بسیار رواج داشته است چرا که موجب مجلسی شدن و خاص شدن لباس ها و پیراهن ها خواهند شد و با چسباندن نگین بر روی یک پارچه بسیار ساده شما به آن ارزش می دهید و آن را تبدیل به یک اثر هنری زیبا می کنید.

برای انجام عمل چسباندن ۳ مولفه باید در نظر بگیریم:

حال هر مولفه را توضیح می دهیم:

 

انواع نگین

در بازار و در فروشگاه های خرازی نگین های مختلف با ابعاد و رنگ های مختلف وجود دارد مثل نگین اشک – نگین بیضی – نگین رزینی و… که شما میتوانید در عکس زیر چند نمونه آن را مشاهده می کنید. برای اتصال نگین به پارچه هیچ محدودیتی در نگین ها وجود ندارد چون چسب مورد استفاده مخصوص این کار است و دارای مشتقات نفتی نیست لذا موجب از بین رفتن لایه نگین نمی شود.

انواع نگین

 

 

انواع پارچه

پارچه ها دارای بافت ها و الیاف های مختلف است و تمام الیاف ها قابلیت ترکیب باهم را دارند، برای چسباندن نگین به پارچه ما محدودیتی در نوع پارچه نداریم و با شیوه ارایه شده می توان هر نوع نگینی را به هر نوع پارچه یا لباس چسباند. انواع پارچه شکل زیر

نگین چسبانی به پیراهن

چسب مخصوص

مهمترین مسله در اتصال نگین بر روی پارچه چسب است ، از دیرباز خیاطان – تولیدی ها مزون ها با این مسله مشکل داشته اند و نهایتا از چسب حرارتی استفاده می کنند که این چسب به دلیل استقامت کم و قابل شستشو نبودن بعد از هربار پوشیدن لباس یا شستن آن ها بخش زیادی از نگین ها ریزش پیدا می کردند.

در سال های اخیر با گسترش فروشگاه چسب های هنری تیکارنگ  و با کمک تولیدی تیکارنگ چسب مخصوص و مناسب این موضوع ساخته شد و حال حاضر در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته و موجب تحول فراوانی در این زمینه شده است.

چسب نگین تیکارنگ با نام تجاری چسب اکلیل پارچه در حال حاضر معضل ریزش نگین ها های تمام تولیدی ها را رفع کرده است

مشخصات چسب تیکارنگ

مایع غلیظ – درصد ریزش اکلیل ۰٪

ضد آب – مقاومت بالا در تن خور

نحوه خرید چسب نگین پارچه : پیام در شبکه های اجتماعی به شماره ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳

ما در تمام شبکه ها با شما هستیم

دفتر مرکزی ۰۲۱۹۴۱۰۱۵۶۴۲

 

 نحوه استفاده

روش ۱

مقداری از چسب نگین را بر روی نگین مورد نظر بزنید و همان لحظه نگین ها را بر روی پارچه قرار دهید و پس از نصب تمام نگین ها اجازه بدین ۸ ساعت زمان بگذرد تا کاملا عمقی خشک شوند. حال پارچه نگین دار شما آماده است.

 

روش۲

ابتدا چسب را در داخل سرنگ یا نازل ریخته و با ظرافت طرح مورد نظر را با چسب بکشید بعد از اتمام کار نگین ها را بر روی نواحی که چسب زدین قرار دهید و بگذاری چند ساعت بگذرد تا کاملا خشک شود.چسب برای چسباندن نگین

 

به طور مثال میتوانید عکس یک گل را با چسب بکشید و در ادامه بر روی آن نگین قرار دهید ، میتوانید زیباترین طرح ها را با این روش به اجرا بگذارید.

نحوه شستشو

بعد از یک هفته می توانید لباس یا پارچه مورد نظر را در آب سرد بدون ریزش نگین بشورید.

 

برای دیدن نمونه کار های بیشتر – فیلم های آموزشی به شما خواننده عزیز پیشنهاد میکنیم وارد لینک زیر شوید:

 

نحوه نگهداری از چسب

اگر درب ظروف بسته باشد شما میتوانید به مدت ۲ سال چسب را نگهداری کنید

یکبار دیگه نحوه خرید رو برای شما عزیزان میگم:

ابتدا شماره ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳ در گوشی ذخیره کنید و در شبکه های پیام رسان داخلی و یا خارجی برای ما پیام بزارید تا در سریع ترین زمان به شما پاسخ بدیم

سفارش با تماس: میتوانید به شماره کارشناس فروش ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳ تماس بگیرید

تماس یا دفتر تهران: ۰۲۱۹۱۰۱۵۶۴۲

وبسایت ما: www.tikarang.ir

 

دیگر کاربرد چسب نگین پارچه

از کاربرد های دیگر جهت ترمیم لباس است شما میتوانید اگر بخشی از نگین لباستان ریخته ، نگین مورد را خریداری کنید و با چسب تیکارنگ مجدد آن را وصل نمایید.

روش چسباندن نگین ها

چسباندن نگین های شیشه ای

از کاربرد دیگر چسب نگین پارچه میتوان به چسباندن طیف وسیعی از انواع نگین شیشه ای و آینه ای اشاره کرد که در حال حاضر پیراهن هایی که با این تکنیک کار می شوند بسیار با ارزش و با قیمت هستند که شما می توانید با خرید شیشه ها از خرازی و تهیه چسب از تیکارنگ خودتان به راحتی پیراهن ساده را تبدیل به یک پیراهن مجلسی نمایید.

فقط کافیست با قلم مو مقداری چسب را بر پشت  نگین شیشه ای بزنید و آن ها را بر روی پارچه بچسبانید و اجازه دهید چند ساعت بماند تا کاملا خشک شوند.

چسباندن شیشه به پیراهن