چسب ورق طلا

صورتگر نقاشم هر لحظه بتی سازم
وانگه همه بت‌ها را در پیش تو بگدازم

صد نقش برانگیزم با روح درآمیزم
چون نقش تو را بینم در آتشش اندازم

اگر هنوز مات و مبهوت به صفحه سرچ گوگل تان نگاه می کنید و در حال جستجو ربطی در بین شعر مولانا و چسب ورق طلا هستید باید بگویم چند سطر بالا برای شروع یک هنر و آماده کردن ذهن شما بود تا کمی متفاوت تر از چسب ورق طلا بخوانید.

اگر به هنر و کارهای هنری علاقه داشته باشید و یا این که جزئی از خانواده صنایع دستی هستید پس قطعا با چسب ورق طلا و نوع عملکردش آشنایی کافی دارید. ما در این مقاله از تیکارنگ به معرفی چسب ورق طلا و نحوه استفاده از آن می پردازیم پس خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

چسب ورق طلا تیکا رنگ

 

چسب ورق طلا چیست؟

در دنیای متنوع چسب ها شاهد انواع مختلفی از چسب با کاربردهای مختلفی هستیم که نمونه ای از آن ها چسب ورق طلا می باشد، این نوع چسب بر پایه آب بوده و از آن در چسباندن ورق های فلزی دکوراتیو استفاده می شود همچنین شما می توانید از آن در جهت چسباندن ورق های طلا، نقره، مس و… بر روی سطوح با جنس های مختلفی مانند: سطوح رزینی، شیشه ای، چوبی، فلزی و… بهره بگیرید.

از ویژگی های مهم و قابل انکار چسب ورق طلا خاصیت ضد اکسید شدن آن می باشد زیرا دیگر نگران اکسید شدن و تغییر رنگ ورق طلا دکوراتیوتان نخواهید بود همچنین دیگر دغدغه جدا شدن یا بد شدن کارتان را نخواهید داشت زیرا چسب ورق طلا تیکارنگ به دلیل خاصیت چسبندگی قوی خیال تان را از بابت هر چیزی راحت کرده است.


 

کاربرد و مصارف چسب ورق طلا

همان طور که در بالا اشاره شد از چسب ورق طلا برای چسباندن ورق های فلزی دکوراتیو که اغلب از جنس طلا، مس و نقره هستند، استفاده می شود زیرا ورق های فلزی به تنهایی قابلیت ماندن بر روی سطوح مختلف دیوار، بوم، شیشه و…  را ندارند و حتما باید از چسب استفاده شود.

چسب ورق

شاید از خودتان پرسیده باشید چرا از یک چسب معمولی و یا هر نوع چسبی دیگری برای چسباندن این ورق ها استفاده نمی کنیم؟

جواب کاملا واضح است زیرا اولا هر نوع چسبی بر اساس خواص و ویژگی هایی که دارد برای کار مناسب خودش قابل استفاده می باشد، دوما استفاده از چسب های دیگر به جای چسب ورق طلا باعث می شود تا هم ورق فلزی دکوراتیوتان بر روی کار درست نچسبد و هم با توجه به اکسید شدن چسب رنگ ورق تغییر کرده و کارتان را دچار مشکل کند.

طلایی کردن تابلو

استفاده از چسب ورق طلا تیکارنگ این امکان را به شما می دهد تا بدون اکسید شدن ورق های فلزی را بر روی چوب، دیوار، گچ، بوم، پارچه، شیشه و…  بچسبانید.

نکته:  اگر در حین کار با چسب ورق طلا تیکارنگ متوجه ریختن چسب بر روی لباس و یا دست تان شده اید بهتر است قبل از خشک شدن چسب، آن را با آب گرم و صابون بشویید زیرا بعد از خشک شدن، پاک کردن آن یکم دشوار است. 

ورق طلا مجسمه


 

نحوه استفاده از چسب ورق طلا

برای این که بتوانید یک کار تمیز و بدون اشکال داشته باشید پس به نحوه استفاده از چسب توجه کنید. در ابتدا با استفاده از یک قلمو مقداری از چسب را بر روی سطح کارتان ریخته و سعی کنید تا لایه نازکی از آن روی سطح قرار گیرد سپس پنج تا ده دقیقه زمان بدهید تا کمی ماده خودش را بگیرد و خشک شود، در این مرحله می توانید ورق فلزی را به روی کار بچسبانید و سپس با یک قلمو تمیزیا پارچه اضافه های کارتان را خارج کنید.

توجه: نام دیگر چسب ورق طلا G8 می باشد.

 

اما ورق فلزی چیست؟

اگر شما هم به دنبال جوابی برای این سوال هستید پس این چند خط از مقاله تیکارنگ را همراهی کنید.

ورق های فلزی نوعی ورق بسیار نازک و سبک هستند که به صورت طلا، نقره و مس در بازار موجود می باشند. رنگ این ورق ها کاملا شبیه فلز هم رنگ شان بوده با این تفاوت که عیار نداشته و از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.

شما می توانید از این ورق ها برای جلوه دادن به کارهای هنری مانند: تولید میز و صندلی، پتینه کاری، بوم نقاشی، صنایع رزینی، مجسمه سازی و…  بهره بگیرید.

نکته ای که در این قسمت قابل ذکر می باشد این است که شما در هنگام استفاده از ورق طلا در صنایع رزین دیگر نیاز به چسب ورق طلا نخواهید داشت و می توانید از تیکه های ورق در داخل کارتان استفاده کنید.

 

خرید چسب طلا

راهی برای خرید

تیکارنگ سایت فروشگاه اینترنتی می باشد که در زمینه لوازم هنری و به طور تخصصی چاپ سیلک فعال می باشد.

این مجموعه با داشتن متخصصین نخبه و با تجربه به صورت علمی و با شعار« تلفیق علم و تجربه»  به فروش محصولات هنری می پردازد.

تلفن تماس:

کارشناس فروش چسب: ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳

سفارش در پیام رسان: ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳ (تلگرام-ایتا-واتس آپ)

۰۲۱-۹۱۰۱۵۶۴۲ (دفتر مرکزی تهران)

اینستاگرام: tikarang

وب سایت: www.tikarang.ir