در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه چسباندن یونولیت آشنا کنیم و اموزش کاملی را در این زمینه داشته باشیم و همچنین برند چسب مناسب این کار را به شما معرفی کنیم.

یونولیت با نام علمی پلی‌استیرن انبساطی است که ماده ای سفید رنگ و با ذرات  متخلیل است. یونولیت با توجه به خاصیت عایق بودن و ضد صدا کاربرد گسترده ای در ساختمان سازی دارد. علاوه بر آن یونولیت با توجه به برش پذیری راحت و سبک بودن آن کاربرد گسترده در دکوراسیون دارد مخصوصا دکوراسیون های موقت مانند نمایشگاه.

از جمله کار بردهای دیگر یونولیت میتوان به استفاده از آن برای ساخت ماکت های صنعتی، هنری و تزئینی نام برد.

اما مهمترین مسله در مورد یونولیت چسباندن آنها به یکدیگر است چرا که یونولیت سفید است و اگر چسب مورد استفاده زرد باشد ظاهر بسیار بدی را به وجود می آورد، مسله بعدی یونولیت وجود ماده ای به اسم استایرن است که این ماده در برابر اکثر چسب ها واکنش نشان میدهد و موجب خورندگی یونولیت می شود.

پس تا اینجا با دو مشکل مواجه شدیم:

۱) زرد شدن یونولیت در اثر چسب زدن

۲) خورده شدن یونولیت بر اثر چسب زدن

مشکل سوم در چسباندن یونولیت استحکام لازم است چسب مورد استفاده برای یونولیت باید دارای استحکام بالایی باشد در غیر اینصورت به راحتی بعد چند روز از محل چسب جدا شده و کل سازه شما خراب خواهد شد.

پس مسله سوم شد:

۳) عدم استحام برخی چسب ها در برابر نگه داری یونولیت

تا اینجا متوجه این ۳ مسله شدید و اگر شما قصد خرید چسب مناسب دارید برای کارهای دانشجویی، هنری، رنگ رزی و… به این ۳ مورد آگاه شدید و حال می توانید با دید بهتر چسب را انتخاب کنید.

چسب مناسب چسباندن یونولیت

در اینجا به شما چسبی معرفی میکنیم که مخصوص چسباندن یونولیت به یکدیگر است این چسب از بهترین موا اولیه تهیه شده و مخصوص یونولیت است چسب اکو تیکارنگ ( چسب یونولیت) این ۳ مسله و مشکل را که در بالا گفته شد از بین برده است. به ادامه مقاله توجه کنید…

رفع مشکل اول: زرد شدن یونولیت در اثر چسب : چسب اکو ( چسب یونولیت) بعد از خشک شدن کاملا بی رنگ و شیشه ای می شود و این از خصوصیات منحصر به فرد این چسب است ، که موجب می شود زیبایی یونولیت از بین نرود.

راهنمای جامع چسباندن یونولیت به انواع مواد مختلف

رفع مشکل دوم: چسب اکو یک چسب با حلالیت آب می باشد و علاوه بر این که هیچ گونه ضرری ندارد موجب خورده شدن یونولیت نخواهد شد که این مورد هم از ویژگی های خاص این چسب است.

رفع مشکل سوم: استحکام فوق العاده بعد از خشک شدن کاملا به طوری امکان جداسازی قطعه چسبانده شده وجود ندارد از خصوصیات این چسب است. چسب اکو بعد از این که کاملا و عمقی خشک شد(حدود ۱ ساعت) تحت هیچ شرایطی جدا نخواهد شد.

نحوه استفاده از چسب اکو

نحوه استفاده از چسب اکو:

ابتدا دو قطعه یونولیت که قرار است به یکدیگر متصل شوند را تمیز کنید و مقداری از چسب اکو تیکارنگ بر روی آن با قلم مو بزنید و به صورت کامل چسب را به صورت لایه نازک پهن کنید، و بگذارید ۱ دقیقه در این شرایط باشد و در ادامه دو قطعه را به یکدیگر متصل کنید و با قرار دادن جسم سنگین ، دو قطعه را کاملا به هم متصل کنید / بعد از سه ساعت دو قطعه از نظر مقاومتی همانند یک قطعه چسب نخورده عمل می کنند.

کاربردهای دیگر چسب یونولیت

کاربردهای دیگر چسب یونولیت:

مناسب جهت  وارنیش کردن یونولیت (ایجاد پوشش براق بر روی آن)

با این شیوه شما میتوانید بعد از رنگ آمیزی یونولیت بر روی کل کار یک لایه شیشه ای نازک ایجاد کنید و این لایه از یونولیت و سایش آن جلوگیری میکند. در نظر بگیرید یک کیک یونولیتی درست کردین و میخواهید به عنوان دکوری در مراسم مختلف آن را داشته باشید برای ایجاد یک لایه محافظ دور آن باید یونولیت را وارنیش کنید که این امر علاوه بر جلوه بیشتر به کار باعث عدم دون دون شدن یونولیت می شود. شما برای وارنیش کردن یونولیت می تواندی از چسب اکو به همراه یک قلم موی ساده به راحتی استفاده کنید.

نحوه سفارش چسب اکو:

برای سفارش میتوانید به واتس آپ و یا تلگرام کارشناسان فروش ما به شماره

۱۳ ۱۳ ۳۲۱ ۰۹۰۱

پیام دهید و در کوتاه ترین زمیان ممکن به شما پاسخ داده خواهد شد.

کاربرد در سازه های یونولیتی:

در تصاویز زیر ساخت سازه یونولیتی بسیار بزرگ توسط چسب اکو تیکارنگ ( چسب یونولیت) انجام شده است این سازه ها در برابر نور مستقیم افتاب و بارندگی می باشند که با توجه به خاصیت چسب اکو تیکارنگ هی گونه مشکلی ایجاد نخواهد شد