فروش پارافین جامد چگونه است؟

پارافین جامد محصولی شیمیایی است که در صنایع بسیاری کاربرد دارد. این جامد سفید رنگ، کاربردهای مختلفی در صنایع به اشکال متفاوت دارد. این روزها با گسترش و رونق درمان‌های زیبایی، این محصول، راه خود را به عرصه‌ی زیبایی نیز باز کرده است و کاربرد بسیاری در این عرصه نیز دارد. همچنین گفتنی است قیمت این محصول، برای کاربردهای متفاوت، مختلف است. زیرا در هر کاربردی نوع این محصول نیز، تفاوت‌هایی دارد. در صورتی که به این محصول نیاز دارید، می‌توانید از بازارهای اینترنتی یا حضوری آن را خریداری کنید.

تیکارنگ بزرگترین مرکز فروش پارافین جامد در سطح کشور / خرده فروشی با قیمت عمده

برای خرید پارافین‌جامد در هر مقدار کافیست به شماره واتس آپ موسسه ۰۹۰۱۳۲۱۱۳۱۳ پیام دهید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند

 

در این مقاله اطلاعاتی از پارافین‌جامد را به دست می‌آوریم و با کاربردهای این محصول آشنا می‌شویم. در صورتی که به این محصول در کسب و کار خود نیاز دارید، می‌توانید با خواندن این مقاله، اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنید.

پارافین جامد چیست؟

پارافین جامد یکی از محصولات شیمیایی است که از نفت، زغال سنگ یا سنگ‌های نفتی استخراج می‌شود. این محصول که در صنعت پتروشیمی از پرمصرف‌ترین گزینه‌ها محسوب می‌‌شود، اولین‌بار در سال ۱۸۰۷ توسط یک زمین شناس از تقطیر نفت خام تولید شد. البته برخی کشف پارافین‌جامد را به سال ۱۸۵۰ می‌دانند و آن را به شیمی دانان نسبت داده اند. به هر حال، کشف و تولید پارافین در صنعت تاثیر بزرگ و شگرفی داشت. خصوصا صنعت شمع سازی پس از تولید پارافین خام، تغییرات بزرگی را در خود ایجاد کرد. همچنین صنایعی مانند پزشکی و آرایشی نیز هم اکنون استفاده‌ی بسیاری از پارافین شمع برای بهبود وضعیت مراجعین خود دارند.

بهترین و بالاترین کیفیت پارافین شمع را فقط از ما بخواهید

بزرگترین توزیع کننده پارافین شمع در سطح کشور و منطقه

از ۱۰۰ گرم تا…

برای خرید پارافین شمع فقط کافیست در واتس آپ موسسه پیام دهید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخو هستند.

این ترکیب مخلوطی از هیدروکربن‌های اشباع شده است که با فرمول شیمیایی CnH۲n+2 شناخته می‌شود و معمولا حاوی ۲۰ تا چهل اتم کربن است. در واقع پارافین ساده‌ترین شکل از هیدروکربن‌هایی است که آلکان نام دارند. این محصول که موم بر پایه‌ی نفت است، به موم پارافین یا وکس پارافین نیز نامیده می‌شود. این جامد نرم، بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌مزه است و دمای ذوب بسیار پایینی دارد. به طوری که در دمای اتاق به شکل جامد است و نقطه‌ی شروع ذوب آن ۳۷ درجه می‌باشد. البته نقطه ذوب، جوش و اشتعال پارافین شمع با توجه به کاربرد آن متفاوت است و می‌تواند بالاتر و پایین‌تر نیز بیاید. زیرا در کاربردهای متفاوت، پارافین جامد اندکی تفاوت شیمیایی دارد. همچنین رنگ و شفاف بودن پارافین مورد استفاده نیز‌، به مقدار روغن موجود در آن متفاوت است.

مرغوبیت پارافین جامد با توجه به صنعتی که قرار است در آن استفاده شود، متفاوت است اما به طور کلی و معمول، پارافینی که رنگ سفیدتری دارد، نسبت به پارافین‌های کم‌رنگ و شیری رنگ، دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری هستند. همچنین برای اطلاع بیشتر از کیفیت پارافین شمع ، می‌توان دانه‌های کریستالی وسط پارافین را با شکستن آن بررسی نمود. هرچه این کریستال‌ها، سفیدتر، بیشتر و شکری‌تر باشند، کیفیت این پارافین نسبت به دیگر پارافین‌های جامد بیشتر است.

همچنین لازم به ذکر است که پارافین شمع از جهت شیمیایی و سبک و سنگین بودن نیز به دو دسته‌ی پارافین جامد ماکروکریستال یا سبک و پارافین شمع میکروکریستال یا سنگین نیز تقسیم می‌شود. پارافین جامد سبک که در بازار به نام پارافین کریستال موجود است، در صنعت کمتر شناخته شده است. ماده‌ی اصلی آن نیز اسلک واکس سبک است و کاربرد کمتری نسبت به پارافین جامد سنگین دارد. پارافین استحصالی به وسیله عرق گیری به دست می‌آید.

پارافین سنگین که بیش از نود درصد پارافین موجود در بازار را تشکیل می‌دهد، از اسلک واکس سنگین تشکیل شده است که پارافین استحصالی در اثر فشار صفحات فولادی بر اسلک واکس‌های کیسه شده در دمای معینی بدست می‌آید.

کاربرد پارافین جامد

پارافین جامد در موارد بسیاری کاربرد دارد و اگر می‌خواهید از آن برای صنعت و کسب و کار خود خریداری کنید، لازم است بدانید که برای کاربری شما، چه نوع از این محصول استفاده می‌شود. این پارافین براساس کاربردی که دارد به سه دسته‌ی پارافین بهداشتی، پارافین صنعتی و پارافین خوراکی تقسیم می‌شود.

 1. کاربرد پارافین در شمع سازی: یکی از مهم‌ترین کاربردهای پارافین جامد در صنعت شمع سازی است. در این صنعت، نیاز است که پارافین دارای روغن کمتری باشد تا مرغوب‌تر تلقی شود. در صورتی که در این صنعت فعالیت می‌کنید، لازم است پارافین با درصد روغن کمتری را تهیه کنید. پارافین به این دلیل در صنعت شمع سازی مورد استقبال بسیار زیادی قرار دارد که بسیار مقرون به صرفه است و نقطه‌ی ذوب کمی دارد. همچنین به راحتی می‌توان آن را با هر رنگی مخلوط کرد تا به شمع دلخواه با رنگ مورد نظر رسید.

فروش پارافین جامد ویژه شمع سازی در موسسه تیکارنگ برای خرید و مشاوره به واتس آپ موسسه ۱۳ ۱۳ ۳۲۱ ۰۹۰۱ پیام دهید

 1. استفاده از پارافین در صنعت روانکاری: در این صنعت، درست بالعکس صنعت شمع سازی، نیاز است که پارافین از درصد روغن بیشتری برخوردار باشد. در این صورت، پارافین موجود برای این صنعت مرغو‌ب‌تر تلقی می‌شود.

 

فروش پارافین جامد ویژه صنعت روانکاری برای خرید و مشاوره به واتس آپ ۱۳ ۱۳ ۳۲۱ ۰۹۰۱ پیام دهید

 

 1. استفاده از پارافین شمع در سالن‌های آرایشی: به منظور نرم کنندگی پوست و درمان، بر روی پوست دست و پا استفاده می‌شود.
 2. استفاده از پارافین جامد در پزشکی: برای تسکین درد مفاصل، شل شدن عضلات، اسپاسم و التهاب عضلات به عنوان نوعی از گرما درمانی مصرف می‌شود. در این درمان از قابلیت احتباس زیاد حرارت توسط پارافین استفاده می‌شود. به این ترتیب پارافین داغ موجب می‌شود انتقال گرما به لایه‌های عمیق‌تر پوست برسد و عضلات تسکین یابند.
 3. همچنین از پارافین برای افزایش گردش خون نیز استفاده می‌شود. پارافین داغ در درمان رگ‌های خونی منبسط شده کاربرد دارد. با افزایش گردش خون توسط پارافین داغ، اکسیژن به سلول‌های مناطق آسیب دیده می‌رسد و درد عضلات بهبود می‌یابد.
 4. در کشاورزی برای تهیه کود از پارافین شمع استفاده می‌شود.
 5. پارافین جامد برای تولید مواد شیمیایی مانند چسب و کاغذ موم استفاده می‌شود.
 6. در صنعت برای روغن کاری، عایق کاری الکتریکی، برای جلا و به عنوان پوشش ضد آب برای چوب نیز کاربرد دارد.
 7. قبل از اختراع برق از پارافین شمع برای داشتن نور و روشنایی نیز استفاده می‌شده است.
 8. یکی از اصلی‌ترین و بیشترین کاربردهای پارافین شمع ، در درمان‌های زیبایی مانند مانیکور و پارافین تراپی است. این محصول به خاطر مرطوب نگه داشتن پوست، به ترمیم پوست ترک خورده و دهیدراته کردن آن کمک می‌کند.
 9. یکی از اولین کاربردهایی که پارافین شمع به آن شناخته می‌شود، حلال صنعتی و روان کننده است.
 10. پارافین جامد در استخراج عطر گل‌ها نیز کاربرد دارد.
 11. استاده از پارافین در محصولات آرایشی: پارافین به خاطر مولک.ل‌های بزرگی که دارد، بر روی پوست باقی می‌ماند و سدی ایجاد می‌کند تا رطوبت را به دام اندازد. به این ترتیب از آن برای لوازم آرایشی استفاده می‌شود تا رطوبت بیشتری نصیب پوست شود.
 12. همچنین پارافین جامد در صنعت پتروشیمی به عنوان خوراک استفاده می‌شود.
 13. ضمنا صنایع دیگری مانند چرم سازی، دباغی، نساجی و کاغذ سازی نیز هرکدام به نوبه‌ی خود از این محصول استفاده می‌کنند.

همان‌طور که دیدید، در این روزها و با پیشرفت صنعت و گسترش کاربرد پارافین جامد، کمتر صنعتی و کسب و کاری را می‌توانید پیدا کنید که با پارافین جامد به طور مستقیم یا غیر مستقیم سروکار نداشته باشد. به هرحال شما به احتمال زیاد درحال استفاده از پارافین جامد هستید. ممکن است به آن آگاهی داشته باشید یا آگاهی نسبت به آن نداشته باشید!

حلال پارافین جامد

پارافین جامد به مقدار بسیار ناچیزی در اب حل می‌شود. عدد تخمینی آن را یک میلی گرم در لیتر برشمرده اند. می‌توان گفت که در واقع این محصول در آب حلال نیست اما حلال‌های دیگری برای این محصول وجود دارند. برخی از ترکیبات آلی حلال این ترکیب هستند. بنزن، اتر و استرهای خاص دیگر مواردی از این دست می‌باشند.

خلاصه نکات پایانی مقاله

در صورتی که مقاله را تا به انتها مطالعه کرده باشید، می‌دانید که پارافین جامد یکی از کاربردی‌ترین محصولات شیمیایی است که از نفت خام تهیه می‌شود. این محصول شیمیایی که یک آلکان است، کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارد. به طوری که شما در هر کسب و کاری که مشغول باشید، می‌توانید از آن به خوبی استفاده کنید. البته باید قبل از تهیه آن، به خوبی از مصرف خود آگاهی داشته باشید و بدانید که برای مصرف شما، مرغوب‌ترین پارافین جامد، کدام مورد است. یکی از اصلی‌ترین کاربردهای پارافین در صنعت شمع‌سازی است. این صنعت که پس از تولید پارافین با تحولات بسیار زیادی رو به رو شد، اکنون نیز از پارافین به عنوان ماده‌ی اصلی استفاده می‌کند. اگر در این صنعت فعالیت دارید، برای شما بسیار مهم‌تر از دیگران است که این محصول را بشناسید و درباره‌ی آن اطلاعات صحیحی را کسب کنید.

به طور کلی، پارافین جامد، این ماده‌ی شیمیایی جامد بی‌رنگ، توانست با ورود به صنعت، خیلی سریع جای خود را باز کند و  در عرصه‌های مختلفی حرفی برای گفتن داشته باشد. اگر لازم می‌دانید که اطلاعاتی را در زمینه‌ی استفاده از این محصول داشته باشید، این مقاله شما را یاری خواهد کرد.

فروش پارافین جامد با بالاترین درجه کیفیت و نازلترین قیمت را فقط و فقط از بزرگترین خرده فروشی آنلاین بخواهید

فقط کافیست در واتس آپ پیام دهید

۱۳ ۱۳ ۳۲۱ ۰۹۰۱  (۱۰ خط)

 

 

 

منابع:

 1. https://www.famcocorp.com/product/16341/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF
 2. https://www.jahaneshimi.com/9296/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F/
 3. http://kimiagar85.blogfa.com/post/252
 4. https://www.jooyashimi.ir/product/%D9%85%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%AF/